Blondeed

Fashion - Food - Travel - Lifestyle
Photo diary Dresden

Photo diary Dresden

Ahojky všichni, tak už se Vám hlásím s článkem plným fotek z Drážďan, kam jsme vyrazili se školou na Vánoční trhy. I přes to, že jsem v Dráždanech byla na trzích už poněkolikáté, pokaždé když tam jedu, se mi město líbí víc a víc a tentokrát mě úplně uchvátilo. Rozhodla jsem se vám sem sepsat i pár tipů co v Drážďanech určitě vidět a co hlavně nevynechat na trzích.

Vánoční trhy jsou pravděpodobně jedna z mých nejoblíbenějších věcí na Vánocích. Všude kolem hrajou koledy, voní svařák a cukroví a hlavně ta atmosféra a výzdoba, vždy si to moc užívám a úplně mě to naladí na Vánoce. A taky samozřejmě neodmyslitelnou částí je vždy vynikající Glühwein, neboli můj oblíbený svařák, v těch jejich krásných hrnečkách. (přiznejte se kdo má taky alespoň jeden hrneček doma z nějakého města).?

Ráno jsme asi kolem 7 ráno vyráželi od školy autobusem s cestovkou a do Drážďan jsme přijeli dopoledne. Jako první nás čekala jako vždy taková ta nudná část zájezdu, a to prohlídka hlavních památek s průvodcem. Naštěstí ale paní průvodkyně poznala, že nejvíce pospícháme na trhy a na nákupy a tak s námi obešla jen to nejhlavnější. Prošli jsme se kolem Zwingeru, což je podle mě jedna z nejhezčích staveb a taky asi hlavní památka Drážďan, poté jsme se rozhodli zaplatit si pár € a podívat se na vyhlídku, která naskytuje pohled na celé Drážďany shora. Jsem moc ráda, že jsme se tak rozhodli a každému rozhodně doporučuji se tam jít podívat. Ten výhled je totiž neskutečnej, ještě když se povede počasí, a je slunečno, jako nám.

Poté už jsme jen prošli nějaké další památky a zamířili na hlavní Vánoční trh – Striezelmarkt. Tohle je ten nejhlavnější a taky asi největší trh v Drážďanech. Je to nejstarší trh a je pojmenovaný podle sladkosti štrúdlu. Musím říct, že jsem snad ještě nikde jinde neviděla takhle krásně ozdobené stánky, které nabízí spousty jídla, dekorací, místních produktů a dalších blbůstek co si můžete koupit. Moje první kroky samozřejmě vedly kam jinam, než ke stánku se svařákem, ten mají vždy nejlepší. 

Prošli jsme si trhy, pochytili Vánoční atmosféru a vyrazili  do Primarku a podívat se po obchodech. Minulý rok jsem  tam nic nepořídíla. Ale musím říct, že tento rok mě Primark  překvapil a já si i něco málo odvezla ( no.. né moc málo :D).

To nakupování nás tak vyčerpalo že jsme museli doplnit energii, jak jinak než kafem a jasná volba byl Starbucks :D, ten najdete hned vedle nákupního centra. Já si tam ještě koupila hrneček s městem Drážďan, do sbírky dalších z ostatních měst, a pokračovali jsme zpět na hlavní náměstí na trhy.

Pak už jsme měli jen sraz s ostatními a vyrazili zpět k autobusu, který na nás už čekal.

Já jsem si vánoční Drážďany moc užila a ráda se zase určitě vrátím. A co vy? Navštívili jste tento rok nějaké Vánoční trhy?

Snad se Vám článek líbil, a nezapomeňte kouknout i na vlog.

Papa Blondeed

2 comments found

  1. Moc hezké fotky a snad se v Dráždanech líbilo! vánoční trhy mají kdekoliv na svete svoje kouzlo. někdy v budoucnu se tam též chci podívat =)

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.