Blondeed

Fashion - Food - Travel - Lifestyle
VIENNA – Birthday weekend

VIENNA – Birthday weekend

Ahoj Všichni. Konečně zase čas cestování. Tohle byla zatím moje první cesta v roce 2019 a já jsem více něž š’tastná, že jsem se rozhodla nakonec jet. Jelikož jsem neměla práci a na svůj narozeninový víkend ani žádné plány, rozhodla jsem se konečně navštívit mou kamarádku Sandru ve Vídni.

Brzy ráno, přesně v den mých narozenin 2.2.2019 jsem jela vlakem do Prahy, odkud jsem měla booknutou jizdenku s Railjetem, přímým vlakem do Vídně. Cesta utekla docela rychle, což jsem po pravdě vůbec nečekala.

Ve Vídni už na mě Sandra čekala na Hlavním nádraží a protože už jsem byla hrozně hladová, naše první kroky vedly na můj narozeninový brunch do veganského bistra – Superfood Deli. Objednala jsem si tu největší – Jumbo acai bowl s několika druhy toppingů a banánový chleba s mandlovým máslem.. ( všechno bylo neskutečné a myslím, že lepší a hlavně pravou acai nikde blíž neseženete) ,, nejspíše plánuji samostatný článek a tomhle super bistru, takže více v příštím článku :))

Odpoledne jsme jen procházely město a také zašly do pár obchodů, hodně jsme fotily a celou dobu si jen povídali. Když se začalo stmívat, rozhodly jsme se najít nějaké místo na večeři. Volba padla na vyhlášené veganské bistro – Veggiez ( jídlo bylo také moc super). Po večeři jsme se přesunuly na nádraží, odkud jsme jeli vlakem k Sandře domů. Pořádně unavené a po celém dni vyčerpané, jsme si jen chvíly povídaly a pak hned usnuly.

Další den začal  snad nejlepšími domácími vegan lívanci, co jsem kdy měla <33.. Sandra pro mě našla nějaký recept na lívance s borůvkami a to bylo něco neskutečného.. možná by jsme spolu mohli někdy natočit receptové video nebo udělat článek, co říkáte??

Úplně přejedené, jsme se připravily, já si sbalila svůj kufřík a Sandry tat’ka nás odvezl na zastávku tramvaje, odkud jsme jeli přímo do centra. Byla nutnost, aby mi Sandra ukázala její oblíbenou Vídeňskou kavárnu a tak jsme zamířily do – Jonas Reindl coffee, které se nachází blízko radnice. Dali jsme si famózní latte s ovesným mlékem a já si ještě jako svůj “narozeninový dort” objenala jejich banánový chleba s kousky čokolády a arašídovým máslem. Po hodinách focení a povídání, přišel čas pomalu se příblížit k nádraží. Cestou jsme nafotily nějaké fotky a pak už jen přišel čas se rozloučit :(( Mohu říct, že to byly moje nejlepší narozeniny za posledních pár let a proto jsem moc šťastná, že jsem je mohla takto strávit.. Doufám že se zase brzy uvidime a že se do Vídně zase co nejdříve vrátím.. <3

//

Hi, it’s finally travel time. This was my first traveling abroad in 2019 and I’m so happy that I made this trip. Because I didn’t have work and I had free birthday weekend I decided to finally come to Vienna to see my friend Sandra. 

Early in the morning on 2.2.2019 I got up and got on the train to Prague, from Prague I had booked Railjet train to Vienna. The journey lasted about 4 hours and it wasn’t that terrible as I first imagined. In Vienna I met up with Sandra on Main railway station and we went straight to my Birthday brunch to the best Superfood deli. I was starving so I order the biggest – Jumbo Acai bowl with toppings of my choice and then banana bread with Almond butter on top. (Thinking about writing separate blogpost about this place, so more information there..) .. The food was amazing, have to get back as soon as possible..

In the afternoon we just strolled out around the city and made a lot of pictures. We also went to some shops and did just window shopping :DD

When it stated to getting dark we went to Veggiez – fully vegan bistro in the city centre. We enjoyed yummy dinner there and went to train station to get to Sandra’s house. We were so tired, so we just talked for i while and then fell asleep.

The next morning started with the most delicious homemade pancakes I’ve ever had. Sandra found some recipe for vegan blueberry pancakes and they tasted amazing.. ( maybe next time we can do video or make a recipe for you).. With full bellies Sandra’s dad brought us to the tram station and we went to the centre of Vienna. Sandra showed me her favorite cafe – Jonas Reindl Coffee, so we sat there, got delicious coffee with oat milk and I got ¨as my birthday cake¨ their Vegan banana bread with chocolate and peanut butter. Then we strolled around city centre, shotted some pictures for instagram and then came time to say goodbye :((

I could say this was my best birthday in a long time, so I’m so grateful and thankful to Sandra <33 Hope to be back soon..

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.