Blondeed

Fashion - Food - Travel - Lifestyle
Super Food Deli – Vídeň

Super Food Deli – Vídeň

Jak už asi víte, jsem velký závislák na Acai bowls. Když jsem byla v Miami a New Yorku, jedla jsem se snad každý den a poté, co jsem se vrátila do Čech, jsem postrádala opravdovou Acai bowl snad každý den.

Super Food Deli

Tenhle roztomilý, malý, oraganický a zdravý podnik, se nachází přímo v centru Vídně, a to na Mariahilferstraße. Z venku ani nepoznáte, že by se tam nacházelo něco tak úžasného. Uvnitř je docela málo prostoru a občas je docela problém se dovnitř i dostat. Stoleček na sezení mají pouze jeden normální a potom takový malý, jen na rychlé kafíčko nebo smoothie, ostatní jsou odkázaní si počkat a nebo jídlo vzít s sebou. Ale ikdyž nemají moc dobré prostory, absolutně jsem se do tohoto podniku zamilovala hned při první návštěvě. Uvnitř se cítíte jako někde na Bali, jejich výzdoba a interiér jsou laděné do Bali a takového exotického stylu. A pokud budete ve Vídni v létě určitě doporučuji se stavit, v létě mají otevřenou venkovní terasu, takže máte i vetší šanci sehnat ráno místo na super zdravou snídani.

Jídlo:

Vše, co najdete na jejich menu je 100% vegan.

Njevíce jsou známí asi pro jejich Acai bowls, které nepřipravují jen z acai přášku, ale z pravého mraženého Acai ovoce.

Nabídka různých acai bowls je opravud široká, takže si myslím že si snad každý vybere. Vedle smoothie bowls nabízejí ale i teplé ovesné kaše, které můžete také zkombinovat s Acai bowl a budete tak mít kaši i Acai. Zní to jako super kombinace, a tak to musím také určitě brzy ochutnat. Podle toho co máte rádi, si můžete vybrat například Acai bowl s proteinovým práškem, spirulinou, dračím ovocem, nebo třeba také s modrou spirulinou.

Stejně jako smoothie bowls mají i velký výběr smoothies, nápojů, kávy, ale také několik druhů slaných super bowls, polévek, sandwichů nebo avocado toast.

Já si objednala jejich nejvetší acai bowl – Jumbo Acai bowl- můžete si vybrat ze tří velikostí vaší smoothie bowl) na vaši bowl si můžete vybrat několik toppingů dle vašeho výběru. A protože jsem měla veliký hlad a chtěla jsem toho vyzkoušet co nejvíce, dala jsem si ještě banana bread s madlovým máslem navrch.

Obchod:

Jak už jsem říkala, vše je zde veganské a tak si při vaší návštěvě můžete nakoupit i pár věciček domů. Mají tady veliký výběr proteinových tyčinek, veganských čokolád, rostlinná mléka, granoly nbeo si můžete odnést i jejich čerstvě odšťavněné štávy a juice. A pokud si i doma rádi děláte smoothie bowl, můžete tady sehnat pravou coconut bowl i s lžičkou.

Moje hodnocení:

I přes malé místo, tenhle podnik miluji a vím, že hned jak příště pojedu do Vídně, tohle bude moje první zastávka. Je to snad nejbližší místo, kde seženete pravou acai bowl a ikdyž nejste vegan, rozhodně doporučuji se tady zastvait a něco vyzkoušet, protože věřte mi, nebudete litovat a zamilujete se stejně jako já. Přístě určite musím vyzkoušet něco nového a možná zkusím i jejich caffee s acai nebo jednu z Porridge bowls.

Zase brzy doufejme, tohle bistro navšívím a budu moct napsat recenzi na další jídla.

Papa, Blondeed

//

As you probably know, I have the biggest addiction on Acai bowls. In Miami and New York I was eating them almost every day and when I came back to Czech I’m craving it all the time.

Super food deli

This little cute oraganic Juicery is located in the centre of Vienna, you can find it on Mariahilferstraße. From the outside you can’t nearly see it. It’s pretty small inside, there is only one normal table and then one small one just to have your quick morning coffee or smoothie. But even the space is not the best I absolutely fell in love with this hipster place. It has the vibe of Bali or some rainforest. When you find yourself in Vienna in summer, definitely stop there because they have summer open terrace in front the shop and it has to be magical to enjoy your weekend brunch outside.

Food

Everything on their menu is 100% vegan, so you shouldn’t ask.

They’re mostly known for they Acai bowls, because they’re fresh not just from Acai powder but from the real frozen Acai packs so the taste is absolutely different.

They have great offer of different smoothie bowls.

Depending on what you like, you can choose your smoothie bowl with protein powder, cacao powder, matcha, dragon fruit and they even have the blue spirulina powder.

They also offer many types of smoothies, cafes, juices and also healthy shots (which we got one – Ginger shot, and it tasted terribly, maybe because I hate ginger :DD)

As well as sweet dishes, you can get there soup, bagels, sandwiches or some salad bowls to go.

I got there also banana bread with peanut butter which was super good with the almond butter on top.

Shop

As I said everything is vegan there, they have a couple of vegan food to shop such as vegan chocolate, milk, protein bars or granola. And if you’re a bowl addict as me you can buy there the real coconut bowl with a spoon..

My opinion

Even the place is so small I love it, reccomend it to all of you even if you’re not vegan and want to go back soon and get this yummiest acas bowl and banana bread. Next time I have to try out some of their smoothie and maybe Acai coffee too..

Hope to be back soon, Love Blondeed

2 comments found

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.