Blondeed

Fashion - Food - Travel - Lifestyle
Photo diary – Keukenhof, Alkmaar

Photo diary – Keukenhof, Alkmaar

Ahoj Všichni!!, jsem konečně zpátky, aby jsem Vám napsala článek o mém výletu do Holandska, který se uskutečnil asi tři měsíce zpátky.

Tenhle první článek z Holandska bude o dvou městech, které se nachází nedaleko Amsterdamu a určitě stojí za navštívení!!

Keukenhof

Známý také pod názvem “květinový park”. Před tím, než se rozhodnete jet do Keuknehofu, ověřte si na internetu, otevírací dobu. Park je totiž otevřený jen po určitou dobu, a to v sezóně kvetení cibulovin. Tohle místo bylo na mém bucket listu míst, které chci navštívit, už hodně dlouho, a jsem moc ráda, že jsem konečně měla tu možnost se tam podívat. Myslím, že pro milovníky květin, to bude velký zážitek. Uvidíte snad tisíce druhů tulipánů, o kterých si myslíte, že to ani nejsou tulipány. Park sám o sobě je moc krásně udělaný. Zahrady jsou opravdu rozlehlé plné různých atrakcí, jezírek a záhonků. Okolo parku se nachází pole plná tulipánu a narcisů, které se pak rozváží do ostaních zemí. Vstupenky do parku se dají koupit přímo na místě a parkovné mají také vlastní, blízko zahrad. Nám stačily asi 3-4 hodiny na to, aby jsme si celý park prošli.

Alkmaar

Pokud do cestujete do Holandska letadlem a nejedete autem, doporučuji, si půjčit auto a do tohohle městečka se určitě podívat. Tady teprve poznáte pravou holadnskou atmosféru a poznáte jejich kulturu a jak města vypadají. Tohle město je vyhlášené, pro jejich sýrové trhy, které se konají pouze v pátek. Na internetu vždy najdete, který den, v kterém městě jsou. Celé náměstí se zaplní lidmi a místní předvádějí, jak dříve vypadaly trhy a dražba sýrů. Menší ochutnávky si můžete i koupit, nebo se účastnit tradice a nosit sýry na nosítkách. Celé město, je v těchto dnech plné menších trhů se sýry a dalšími Holadskými suvenýry. Protože Alkmaar není zas tak veliké město, není přeplněný turisty, a vy si tak můžete užít příjemnou procházku kolem kanálů. Na konci města, najdete také vodní mlýn, což je taky jeden ze znaků Holandska.. A den pak můžete zakončit v jedné z romatických kavárniček.

Na procházku města nám stačil asi půl den, a poté už jsme pokračovali přímo do Amsterdamu. Další článek, proto už očekávejte z Amsterdamu. Snad se vám fotky líbily a budu se těšit příště !!

Papa Blondeed

//

Hi Everyone, I’m finally here to write post about my trip to the Netherlands, which I took about three months ago.

This first blogpost will be about two towns, which are near Amsterdam and I think you should visit them.

Keukenhof

Make sure at what time you’re visiting Keukenhof. The flower park is open only a few weeks or about a month during the spring. Only at this term all the flowers bloom. It’s relly nice to walk through this park and enjoy the really nice atmosphere of spring here. So I’d recommend to spend there half of the day.

Alkmaar

If you traveled in Amsterdam by plane, you can rent a car and get there or maybe some buses should go there also.

We were there by car so this town was a must see for us. Before, we only read about it on the internet.

This town is mostly famous for its cheese markets which are only on friday. But before you go there, just go to the internet and find on which day, in which city these markets are. It’s their tradition to sell cheese on the square and also around the town are smaller markets everywhere. Also the town is very nice, historical and romantic, so make a quick walk around the center. There is also windmill in the town, which we didn’t see anywhere else. And you can end your day in one of these beautiful street cafes in the city centre.

After spending about half a day in this town we continued to Amsterdam. So next post will be about Amsterdam..

Hope you enjoyed this post, let me know if you ever been in the Netherlands and where!!

Alkmaar
Malá svačinka// Little snack

Love Blondeed

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.